DVB-T2 A SPOLEČNÉ TELEVIZNÍ ANTÉNY - Pamex

11. 3. 2019

DVB-T2 A SPOLEČNÉ TELEVIZNÍ ANTÉNY

DVB-T2 je nový standard digitálního pozemního televizního vysílání, který má na území České republiky v roce 2021 zcela nahradit současný standard DVB-T (na Vysočině 5/2020).

Základním předpokladem příjmu je TV přijímač, který umí DVB-T2 zpracovat – to znamená buď televizor s DVB-T2 tunerem, nebo vhodný set-top-box, daný přístroj musí podporovat také kódování H.265/HEVC. Výměna vysílacích kanálů pozemních televizních sítí znamená ale někdy i potřebu upravit společné televizní antény!

Pokud na vaší STA není signál DVB-T2 k dispozici, byť se ve vaší lokalitě již vysílá, je nutné se obrátit na statutární orgán bytového domu nebo majitele objektu, který zajistí vše potřebné. Systémy STA by měly být instalovány a seřízeny vždy pouze profesionálně. Pouze odborná firma disponuje profesionální měřicí technikou, která je schopná změřit parametry signálu (sílu, chybovost, odstup signál-šum atd.) a rozvod vhodně seřídit. Odborník se zkušenostmi a technikou dokáže na místě vyhodnotit kvalitu signálu z antény, její vhodné namíření a tomu dále přizpůsobit konfiguraci a seřízení navazujícího rozvodu. Takto nastavená STA zajistí kvalitní příjem několika desítek televizních programů z pozemního vysílání, ať už se jedná o stávající DVB-T nebo novou generaci DVB-T2.

<< Zpět